Забава Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Free download: Супер радио им ја подарува „Коледе“ на своите слушатели

Охрид, 6. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Супер радио, најслушаната локална радио станица во овој дел на Република Македонија, на своите слушатели им го подарува актуелниот хит на денот на својата програма, песната посветена на Бадник – „Коледе“.

– Сите слушатели можат да ја слушаат во текот на денешниот ден на секој час на нашата програма на FM скалата во Охрид, Струга и околината и секакако насекаде во светот во живо на интернет, информираат од радиото.

Од комплетната редакција на Супер радио, Inpress и OhridPress на сите православни христијани им ги честитаат Божиќните празници.

Песната може да се симне ОВДЕ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука