Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Кривична за жена од струшко Радолишта, која физички нападнала 19-годишна девојка

Струга, 13. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 13-ти јануари 2020 година, во Полициската станица во Струга пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со загрозување на сигурноста, случено во струшкото село Радолишта.

– Делото е извршено од страна на М.Х.(43) врз Л.Х.(19). М.Х. е приведена и по целосно документирање на настанот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука