Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Пријава за лице од Охрид поради дрско и непристојно однесување кон семејството

Охрид, 15. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 14-ти јануари 2020 година, околу 18:00 часот, на улицата „Охридски бригади“ во Охрид, 46-годишниот Н.В. го нарушил јавниот ред и мир.

– Пријавено е карање, викање, дрско и непристојно однесување кон членовите на неговото семејство. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука