Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Охрид украсен во знакот на Водици

Охрид, 17. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – По повод големиот христијански празник Богојавление Водици, екипите на општинските јавни претпријатија денеска извршија украсување на чаршијата и улиците во центарот на Охрид со верски и државни знамиња.

Исто така во рамки на предвидените активности во пресрет на празникот, поставени се и украсни знаменца на неколку локации. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: Општина Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука