Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно време со температура до 4. степени

Охрид, 19. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на денот ќе преовладува променливо облачно, во западните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 4. степени.

– Денес ќе преовладува значително облачно време, а локално на повисоките места и планините ќе има услови за провејување на слаб снег. Од понеделник се очекува стабилно време со слаб до умерен северен ветер. Со почетокот на наредната седмица се очекува стабилно време со слаб до умерен северозападен ветер, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука