Спорт

НБА: Дончиќ трагичар, тешка повреда на Пауел, ЛА Клиперс славеа против Далас (Видео)

Лос Анџелес , 22. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс ја продолжија својата и ја прекинаа победничката низа на Далас Маверикс со победата 111:107. Мечот го реши Каваи Ленард кој на 68 секунди до крајот на мечот погоди тројка за 108:100.

По израмнетата борба во првото полувреме Клиперс успеаја да направат разлика од 14 поени, која до крајот на мечот нивните противници не успеаја да ја стигнат.

Ленард погоди тројка на 68 секунди до крајот за 108:100, но Далас преку Лука Дончиќ и Макси Клиба намалија на три поени, потоа Ленди Шамет продаде топка во нападот, но Тим Хардавеј јуниор не успеа да погоди тројка, а на спротивната страна Џамајкл Грин не реализираше од линијата за слободни фрлања.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука