Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Кривична за лице од Охрид поради „бесправно градење“ во струшка Горна Белица

Струга, 24. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 54-годишниот А.Е. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

– Во текот на 2018/2019 година, во струшкото село Горна Белица, пријавениот, во својство на инвеститор, изградил објект без одобрение за градење, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука