Спорт

НБА: Тандер броеја до 140, доминантни партии на Вестбрук, Вокер, Јокиќ (Видео)

Оклахома, 25. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Изминатата ноќ во НБА лигата ја обележаа неколку брилијантни индивидуални настапи и доминантната тимска претстава на Оклахома сити Тандер.

Оклахома го декласираа тимот на Атланта Хокс со 140:111. Седуммина играчи во победничкиот тим постигнаа двоцифрен број на поени.

Најефикасен беше Данило Галинари со 25 поени, еден помалку постигна Шај Гилџус-Александер. Хоукс ги предводеа Џејсон Колинс со 28 поени, односно Треј јанг со 26 поени и 16 асистенции.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука