Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Безживотно тело на маж пронајдено во езерото, во близина на Канео

Охрид, 7. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Случаен минувач забележа безживотно тело на маж во водите на Охридското Езеро.

Телото било пронајдено во близина на Канео, а случајот го потврдија и од СВР Охрид.

Додаваат дека истрагата треба да ги утврди причините кои довеле до трагедијата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука