Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид Ретки болести 2020 ТОП ВЕСТИ

Учениците од ОУ „Григор Прличев“ се вклучија во кампањата „Ги запознаваме ретките болести“

Охрид, 14. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Зошто да стоиме настрана и да бидеме пасивни и неуки набљудувачи, кога можеме со мал гест, позитивна мисла и енергија да бидеме дел од едукативната кампања „Ги запознаваме ретките болести“.

Со оваа порака, учениците од одделенска настава при ОУ „Григор Прличев“ од Охрид, заедно со наставниците кои им предаваат, се вклучија денес со низа активности за ширење и поддршка на оваа кампања.

Image may contain: 17 people, people standing

Image may contain: 1 person

Image may contain: 10 people, people standing

No photo description available.

– Шарените дланки од хартија, обоените дланки, постерите… се само дел од детската подадена рака. Чувството на заедништво, прифаќањето и помагањето се темел на секоја личност, порачаа од училиштето. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука