Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 9. степени

Охрид, 15. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 9. степени.

– Денес ќе дува засилен северен ветер. Од недела дневните температури ќе бидат во пораст, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука