Економија Избор ТОП ВЕСТИ

Реномираниот бренд „Максима“ отвори нов дуќан во Охрид – „Сам свој мајстор“ (Фото)

Охрид, 17. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Реномираниот бренд „Максима“ денес свечено отвори нов дуќан во Охрид – „Сам свој мајстор“.

Објектот се наоѓа во центарот на градот, на улицата „Македонски просветители“ б.б. наспроти Пожарната.

Сопствениците информираат дека на новата локација дуќанот работи со збогатена понуда, паркинг простор за купувачите и сите поволности и услови за пазарење. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука