Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 7. степени

Охрид, 21. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 7. степени.

– Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во североисточните делови ќе има услови за провејување на слаб снег. Во следните денови времето ќе биде стабилно со умерен, а во сабота и засилен северен ветер. Од недела ќе има пораст на дневната температура, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука