Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Градежен работник од Скопје пронајден мртов на објект во Охрид

Охрид, 22. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС0 – На 21-ви февруари 2020 година, околу 12:00 часот, во СВР Охрид било пријавено дека во хотел во населбата „Коњско“, во близина на Охрид бил пронајден починат 45-годишниот З.М. од Скопје кој работел на реновирање на објектот.

– Од лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Охрид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука