Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Дојава за запален магацин на улица „Живко Чинго“

Охрид, 27. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во охридската противпожарна единица, нешто по 12:30 часот бил пријавен пожар кој избувнал во објект на улицата „Живко Чинго“. 

Според првичните информации добиена е дојава за пожар во магацински простор.

Екипа на охридската територијална противпожарна единица излезе на терен и интервенира со две возила. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука