Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Кривична за лице од Косел, кое физички нападнало полициски службеници

Охрид, 27. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 58-годишниот И.Ѓ. од охридското село Косел поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

– На 8-ми декември 2019 пријавениот физички нападнал полициски службеници кои преземале службени дејства, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука