Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Двајца браќа од селото Рамне со физичка пресметка решавале недоразбирања

Охрид, 4. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 3-ти април 2020 година, во 17:30 часот, во охридското село Рамне,  нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија помеѓу двајца браќа.

– Расправијата помеѓу 56-годишниот Р.А. и неговиот две години постар брат Б.А. набрзо прераснала во меѓусебна тепачка. По целосно документирање на настанот, против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука