ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Луѓето се’ почесто во домовите, лебедите „ги освојуваат“ охридските улици (Фото)

Охрид, 5. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во време кога луѓето се’ повеќе време поминуваат во домовите, природата како да „го возвраќа ударот“.

 

Posted by Meri Nance on Sunday, April 5, 2020

Покрај видеата на Мери Нанче, и охриѓанецот Илкер на неговиот профил на Facebook објави интересни фотографии на лебедите, кои се движат по улиците во центарот на градот.

Image may contain: bird, outdoor and nature

Тој апелира да се обезбеди храна за овие прекрасни птици, кои се вистински украс на Охридското Езеро. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Ilker M M Dizajn/Denis Don Benjamin видео: Мери Нанче

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука