Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

АД „Галеб“ од утре со нови линии

Охрид, 7. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Од автопревозникот АД „Галеб“ од Охрид информираат за новите линии, кои ќе важат за работните денови, почнувајќи од утре, среда, 8-ми април 2020 година.

Косел – Ливоишта
– 06:00 часот до Ливоишта
– 07:00 до Косел
– 08:00 до Косел
– 14:30 до Ливоишта

Трпејца – Св. Наум
– 05:20 часот до Трпејца
– 06:30 часот
– 13:30 часот

Пештани
– 05:40 часот
– 06:30 часот
– 07:20 часот
– 14:30 часот

Лакочереј
– 05:20 часот
– 06:35 часот
– 07:15 часот
– 14:30 часот

Велгошти
– 06:15 часот
– 06:45 часот
– 07:15 часот
– 08:15 часот
– 14:30 часот

Компанијата ќе вози на линијата Охрид-Струга на секои половина час. Првото поаѓање ќе биде во 05:30 часот од Охрид, а последното поаѓање во 14:30 часот од Струга. (Крај)

извор: АД Галеб фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука