Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Охрид МОЖЕ: Над 70 музичари ја снимија „Охридската рапсодија“ (Видео)

Охрид, 7. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охридските музичари креативно го искористија карантинот и направија вистинско ремек дело на темата „Bohemian rhapsody“ на легендарните Queen.

Песната е дело на Пеце Настевски, на идеја на Никола Јосифоски.

– Епа народе, ова е то шо успеавме да го сработиме во речиси еден викенд, како прво да му се заблагодарам на Никола Јосифоски за идејата и инспирацијата да се дојт до ова и секако до сите останати 74 учесници без кои овај проект немаше да е ова шо испадна, во продолжение ќе пробам да ги набројам сите заслужни боеми по ред на појавување. Ужувајте, напиша Настевски на неговиот профил на Facebook. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука