Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 16. степени

Охрид, 9. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Максималната температура во Охрид до 16. степени.

– Следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури. Од сабота ќе има извесно зголемување на облачноста, а од почетокот на идната седмица ќе има услови за локален дожд, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука