Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 23. степени

Охрид, 22. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 23. степени.

– Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво време, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука