Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Малолетно дете нападнато од куче скитник во струшко Октиси

Струга, 24. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 23-ти мај 2020 година, во 12.30 часот, во полициското одделение во селото Велешта, бил пријавен напад од страна на куче скитник.

– 47-годишниот Н.Д. од струшкото село Октиси, пријавил дека неговиот малолетен син во селото бил нападнат од куче скитник, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука