Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Охриѓанец физички нападнат на кеј „Македонија“

Охрид, 24. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 23-ти мај 2020 година, во 15:20 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на Г.П. врз 59-годишниот Љ.Д., двајцата од Охрид.

– Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука