Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Млади охриѓани со „карантинска“ обработка на „За овој свет“ на Тоше Проески

Охрид, 25. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – На идеја на Лео Спасески, млади охриѓани снимија „карантинска“ обработка на големиот хит „За овој свет“ на Тоше Проески.

Триесетина момчиња и девојчиња од своите домови испратија силна порака со големиот хит на Тоше.

Спасески, кој го изработи аудиото и видеото за песната испрати голема благодарност до сите учесници. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука