ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Самостојна ЕКО акција на нуркачот Никола Паскали по повод Денот на Охридското Езеро (Фото)

Охрид, 21. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – По повод Денот на Охридското Езеро, познатиот охридски нуркач и ЕКО активист Никола Паскали спроведе самостојна еко акција.

– Истата се изврши на потегот од Градското пристаниште до плажата „Сарајште“, при што беа извадени 5 автомобилски гуми, вели Паскали.

Image may contain: plant, tree, outdoor, water and nature

Image may contain: plant, outdoor, nature and water

Image may contain: plant, tree, outdoor and nature

Image may contain: outdoor and water

Заедно со колегите од Нуркачкиот центар „Акватек“ од Охрид, Паскали е еден од најактивните борци во заштитата на чистата животна средина, а особено Охридското Езеро. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Акватек

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука