Избор Култура ТОП ВЕСТИ

ОМУ „Методи Патче“ традиционалниот годишен концерт го одржа online

Охрид, 22. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – ОМУ „Методи Патче“ традиционалниот годишен концерт го одржа online, поради актуелната состојба со коронавирусот.

На концертот годинава настапија 9 солисти на пијано, хармоника и виолина, а две композиции изведе училишниот оркестар. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука