Избор Локална самоуправа ТОП ВЕСТИ

Од денеска започнува асфалтирањето на улицата „15-ти Корпус“

Охрид, 23. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – По реконструктивните зафати, од денеска започнуваат актвности за асфалтирање на улицата „15 ти Корпус“.

Од општина Охрид апелираат до учесниците во сообраќајот да ги користат алтернативни патишта или доколку постои можност и целосно да се избегне движењето по оваа улица. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука