ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Охрид, Охрид убав мил, ти за некого депонија си бил (Фото)

Охрид, 24. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охрид, Охрид убав мил, ти за мене рај си бил, вели старата песна за Охрид, но за жал, убавиот Охрид за некого е едноставно депонија каде може да се фрла ѓубре каде ќе се посака.

Клупите на почетокот од пешачката патека се одлични за одмор, но неодговорни поединци веднаш до нив го оставаат и ѓубрето кое останува зад нив.

Image may contain: grass, outdoor, nature and water

Image may contain: grass, outdoor, nature and water

Чаши од кафе, пиво и сето останато е само одраз на заедничката неодговорност и негрижата кон оваа убавина во која живееме, несвесни за нејзината единственост и неповторливост. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука