Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на Велешта физички нападнал охриѓанец во Струга

Струга, 24. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 23-ти јуни 2020 година, околу 21:00 часот во полициската станица Струга, добиена е пријава дека е нарушен јавниот ред и мир во угостителски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга.

– Лицето Е.Ќ. од струшкото село Велешта извршило физички напад врз 30-годишниот Л.Д. од Охрид. По целосно документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука