Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Полски LOT Polish Airlines најави три лета неделно за Охрид почнувајќи од 5-ти јули

Охрид, 26. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Полската авиокомпанија LOT Polish Airlines наскоро започнува со превоз на патници преку три лета неделно до Охрид.

Летовите ќе започнат на 5-ти јули, објави интернет порталот exyuaviation.com.

Детали за летовите:

Flight number: LO8545
Departure city: WAW
Departure time: 07.15
Arrival time: 09.30
Arrival city: OHD
Aircraft type: E195
Day operating: -2–5-7

Return

Flight number: LO8546
Departure city: OHD
Departure time: 10.30
Arrival time: 12.45
Arrival city: WAW
Aircraft type: E195
Day operating: -2–5-7 (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука