ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Екологија само за сликање на Facebook, на терен ѓубрето се фрла на сите страни (Фото)

Охрид, 28. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – И понатаму продолжува неодговорното однесување на поединци, кои фрлаат ѓубре и отпадоци каде ќе стигнат.

– Ова е неприфатливо. После толку апели, после толку ЕКО акции, не можам да разберам како некој не разбира колку е важно да ја зачуваме оваа убавина, ваква каква што е. Секој гради каде што ќе му текне, фрлаат ѓубре, никој не чисти, велат револтирани читатели на OhridPress.

Фотографиите се направени на потегот „Славија“ и „Орце Николов“ и за жал се’ повеќе се реалноста во која живееме. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука