Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведен охриѓанец кој користел марихуана на улицата „Патризанска“

Охрид, 28. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 28-ми јуни 2020 година, во 02:30 часот, во СВР Охрид, приведен е 20-годишниот А.М. од Охрид, кој, во близина на угостителски објект, лоциран на улицата „Партизанска“ во Охрид, е затекнат при оддавање на опојна дрога марихуана.

– Пронајдената наркотичка дрога и друг прибор, се одземени по што, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука