Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во охридскиот Монопол“, се запали дел од кровната конструкција

Охрид, 28. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 27-ми јуни 2020 година, во 06:05 часот, во СВР Охрид пријавен е пожар во „Монопол“, лоциран на улицата „Живко Чинго“ кој се појавил на дел од кровната конструкција.

– Со интервенција на Територијалната противпожарна единица, пожарот е локализиран а потоа целосно изгаснат, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука