Економија Избор Охрид Сите во Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Искористете го ваучерот во Охрид: „Ова лето СИТЕ ВО ОХРИД“ – хотел „Лагадин“

Охрид, 2. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во насока на запознавање на пошироката македонска јавност со капацитетите и понудата со кои располага убавиот Охрид, Супер радио и OhridPress ја започнуваат акцијата „Ова лето СИТЕ ВО ОХРИД“.

Со одлука на Владата на Република Македонија, како дел од пакетот „Дома си е дома“, сите вработени кои добиваат плата под 15 илјади денари ќе добијат ваучер од 6.000 денари за да одат на одмор, за така да му се помогне на туристичкиот сектор во време на корона-кризата. Туристичките ваучери се очекува да му помогнат на домашниот туристички сектор да го преживее ударот од пандемијата на COVID-19. Ваучерот ќе може да се искористи во сите категоризирани угостителско-туристички објекти во земјава во периодот од 15-ти јули до 15-ти декември.

Супер радио и OhridPress во периодот пред официјалниот старт на летната туристичка сезона, ќе Ви презентираат голем дел од капацитетите во Охрид, во делот на хотелското сместување, но и поатрактивните апартмани.

Image may contain: sky, outdoor and water

Денес Ви го претставуваме хотелот „Лагадин“:

Летувајте во прегратките на Охридското Езеро и планината Галичица
✅ 30 евра Двокреветна соба за ноќ 1/2
✅35 евра Трокреветна соба за ноќ 1/3
✅40 евра Четворокреветна соба за ноќ 1/4
✅5 евра појадок
🆓️🏖 лежалки на плажа
🆓️ паркинг за автомобил
🆓️wi fi
✅Работиме со ваучери од Владата

Image may contain: people sitting, tree, plant, table and outdoor

Хотел Лагадин, Охрид

Facebook: Hotel Lagadin Ohrid Macedonia
dance@hotellagadin.com.mk
www.hotellagadin.com.mk
тел.+38976244324, +38946285227

No photo description available.

No photo description available.

No photo description available.

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука