Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Пријави за три лица од Охрид кои учествувале во тепачка на булевар „АСНОМ“

Охрид, 2. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 1-ви јули 2020 година, околу 18:00 часот, нарушен е јавниот ред и мир на булеварот „АСНОМ“ во Охрид.

– Пријавена е физичка пресметка помеѓу 47-годишниот Ф.П. и 65-годишниот Ј.К., во која се вклучил и 31-годишниот А.М., сите од Охрид. Против учесниците, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука