Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведени три лица од Албанија кои го нарушиле јавниот ред и мир на охридскиот аеродром

Охрид, 11. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 10-ти јули 2020 година, во 10:50 часот нарушен е јавниот ред и мир на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид.

– Пријавено е нарушување од страна на лицата Х.К.(27), Х.Ш.(52) и С.С.(41), сите од Република Албанија. Во координација со Јавен обвинител, тие биле приведени во Полициска станица за понатамошна постапка, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука