Избори 2020 Партии ТОП ВЕСТИ

Рафајловски: Ги повикувам граѓаните да гласаат за ГДУ и да дадат допринос кон развојот на демократијата

Охрид, 11. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поранешниот македонски амбасадор во Германија и актуелен професор на Универзитетот за применети науки во Берлин Горан Рафајловски повика да се гласа за ГДУ на претстојните избори.

Рафајловски на денешниот настан во Охрид насловен како „Разговор под дрвото“ упати апел и повик до сите македонски граѓани да излезат на претстојните парламентарни избори и да го дадат својот глас за ГДУ.

– Ги повикувам граѓаните да гласаат за ГДУ и да дадат допринос кон развојот на демократијата и слободната политичка мисла во Македонија, рече Рафајловски.

извор: ГДУ фото/видео: ГДУ

 

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука