Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Скопјанец извршил „тешка кражба“ во куќа во селото Лескоец

Охрид, 14. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 30-годишниот С.Л. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

– Пријавениот, на 2-ри април 2020 година, преку оставена отклучена влезна врата во куќа во селото Лескоец, незабележан влегол и одзел пари, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука