Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 27. степени

Охрид, 16. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во источните и понекаде во северните делови ќе има услови за појава на пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени.

– До петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, само понекаде во попладневните часови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука