Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со мала облачност и температура до 29. степени

Охрид, 22. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер.

УВ индексот ќе биде 9, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 29. степени.

– Во текот на следните денови ќе се задржи претежно сончево и топло време, освен во петок попладне и во сабота кога ќе има појава на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука