Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево и топло време со мала облачност и температура до 31. степени

Охрид, 25. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер кој во западните делови ќе засилува.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 31. степени.

– Во недела не очекува нестабилно време, претежно попладне и во источните делови од земјата со појава на пороен дожд и грмежи. Од понеделник времето ќе биде претежно сончево со побрз пораст на температурите и особено топло време на средината на работната недела, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука