Забава ТОП ВЕСТИ

Уште еден успех за охридскиот DJ Erbil Dzemoski, 170-то место на Shazam Top 200 листата во Русија

Охрид, 25. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охридскиот DJ Erbil Dzemoski продолжува со градење на успешна музичка и продуцентска кариера.

Деновиве, неговата песна Dream, заедно со Sandr Voxon, се искачи на 170-то место на Shazam Top 200 листата во Русија.

Image may contain: text that says 'Top 200 Russia PLAY The most Shazamed tracks in the past days 166 4To ecли 6pocиTb Te6R? HypmиHcKий Music 167 Meytaet meлbKaeT cBeT Agunda Music 168 фpaHuy3cKий noueлyй (R... mиwa mapBиH xaHHa Music 169 F..k That Bastard! Music 170 DREAM Dream Sandr Voxon Dzemoski Music 171 All Spada Glory (Boris Br... Bonnie Rabson Music'

Ербил Џемоски е роден во Охрид, а уште од најрана возраст се дружи со музиката.Публиката во Охрид и околината го знае по неговите клубски настапи, но и по радио емисијата Feel the beats, која секоја среда од 20:00 часот се емитува на охридското Супер радио, веќе 9 години најпопуларната локална радио станица во овој дел на државата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука