Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес претежно сончево време со умерена облачност и температура до 28. степени

Охрид, 26. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска претежно сончево и топло време со мала до умерена облачност.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 28. степени.

– Од утре ќе настапи стабилизирање на времето и ќе дува засилен северен ветер. Под влијание на многу топла воздушна маса до петок времето ќе биде сончево и многу топло со температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука