ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Сите во Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Прекрасно видео од Љубаништа и Св. Наум во групата Патувања низ Македонија (Видео)

Охрид, 26. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во Facebook групата Патувања низ Македонија деновиве е објавено прекрасно видео кое ги прикажува убавините на Љубаништа и Св. Наум.

Видеото е објавено на видео каналот The Tuba Guy на YouTube и е вистинска видео разгледница за убавините на овој дел на градот.

Уживајте.

извор: Патувања низ Македонија Guy фото: ОхридПрес видео: The Tuba Guy

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука