ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Сообраќајка на излезот од Охрид, повредени три лица

Охрид, 28. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Автобус и два патнички автомобили учествувале во сообраќајната незгода која се случи утрово на надвозникот на излезот од Охрид, при што се повредени три лица.

Според првичните информации, незгодата се случила нешто по 07:00 часот, а повредените биле пренесени во охридската Општа болница. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука