ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Сите во Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Прекрасно видео од Охрид во групата Патувања низ Македонија (Видео)

Охрид, 30. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – По видеото кое ги прикажува убавините на Љубаништа и Св. Наум, во Facebook групата Патувања низ Македонија деновиве е објавено уште едно прекрасно видео, овој пат од Охрид.

Видеото „Охрид од воздух“ е објавено на видео каналот The Tuba Guy на YouTube и е вистинска видео разгледница за убавините на градот.

Уживајте.

извор: Патувања низ Македонија Guy фото: ОхридПрес видео: The Tuba Guy

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука