Здравје Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Општина Охрид ќе врши земјена дезинсекција против комарци

Охрид, 30. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на денешниот ден екипа од општина Охрид ќе врши теристична дезинсекција против ларви од комарци.

Во првиот дел од лаврицидниот третман ќе биде опфатена 500 хектари површина. Од општината со апел до пчеларите да ги преземат сите мерки за заштита на пчелите. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука