Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ

Санкционирани 355 лица поради неносење маски

Скопје, 30. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие (29-ти/30-ти јули ) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 355 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19.(Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука