COVID-19 Избор ТОП ВЕСТИ

Парични казни за 80 лица од Охрид и 7 од Струга поради неносење маски

Охрид, 30. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 122 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид 80, Струга 7, Кичево 18 и Дебар 17).

– Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6 став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест COVID-19, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука